NOCNA ŚCIEMA 2024 - 14. edycja - 13 LAT - maraton, półmaraton, bieg - Koszalin

Data wpisu: 17 października 2013 r.
Ostatnie zmiany: 17 października 2013 r.
Autor: ENERGA

GRUPA ENERGA sponsorem Nocnej Ściemy 2013

Grupa Energa sponsorem Nocnej Ściemy 2013 Miło nam poinformować, że Grupa Energa została Sponsorem Nocnej Ściemy 2013.

Grupa ENERGA już od ponad czterech lat prowadzi program ENERGA dla Ciebie. Jest on wyrazem zaangażowania Grupy w ważne inicjatywy społeczności lokalnych. Promuje działania skupione wokół wartości: człowiek, radość życia, edukacja, środowisko, ekologia, bezpieczeństwo, przyszłość dzieci. Program obejmuje pięć głównych projektów: ENERGA Sport, ENERGA Edukacja, Fundacja ENERGA, ENERGA Mecenat, ENERGA dla Przyrody.

ENERGA Sport to projekt nastawiony na rozwój młodego pokolenia sportowców. Jego celem jest promowanie sportowej aktywności wśród młodzieży, kształtowanie pozytywnych postaw życiowych, wychowanie w duchu „Fair Play”. Program popularyzuje zdrowy tryb życia, uczciwą rywalizację oraz systematyczną i wytrwałą pracę. Dzięki temu młodzi sportowcy mogą realizować swoje pasje, biorąc udział w profesjonalnie zorganizowanych rozgrywkach. Dotychczas w ramach projektu zrealizowane zostały trzy duże programy: ogólnopolski – koszykówki – Energa Basket Cup oraz regionalne - lekkiej atletyki – Energa Athletic Cup i siatkówki, w których udział wzięło ponad 300 tysięcy dzieci i młodzieży.

Wysoka frekwencja w poszczególnych projektach i prośby o ich kontynuację dowodzą, że tego rodzaju działania oczekiwane były przez środowiska aktywizujące dzieci i młodzież. Znane, zawodowe drużyny z reguły nie mają problemu z pozyskaniem sponsorów, niestety niewielu jest mecenasów aktywności najmłodszych. I nie chodzi tylko o pieniądze, ale o zaproponowanie im atrakcyjnych, sprawnie organizowanych programów, a w efekcie – innego stylu życia. ENERGA zapewnia młodym ludziom dostęp do atrakcyjnych form spędzania wolnego.

Program ENERGA Sport skierowany jest do młodych sportowców – uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Realizacja programu odbywa się poprzez dofinansowywanie inicjatyw sportowych dla dzieci, podejmowanych przez stowarzyszenia kultury fizycznej i kluby sportowe. Na wsparcie mogą liczyć inicjatywy umożliwiające dzieciom dostęp do infrastruktury sportowej, czy fachowej opieki trenerskiej.

Więcej Programie ENERGA dla Ciebie znajdziesz tutaj.