NOCNA ŚCIEMA 2024 - 14. edycja - 13 LAT - maraton, półmaraton, bieg - Koszalin

Data wpisu: 23 października 2013 r.
Ostatnie zmiany: 23 października 2013 r.
Autor: RPO WZ

Uroczyste otwarcie w Teatrze

Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego W tym roku uroczyste otwarcie imprezy „Nocna Ściema” odbywa się w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Zabytkowy budynek położony w pobliżu parku zachwyca wyglądem zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Teatr przeszedł gruntowny remont, który był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Powiększono o 30 metrów kwadratowych foyer, zaplecze oraz garderobę na drugim piętrze. Zamontowana winda pozwala swobodnie poruszać się osobom niepełnosprawnym. Przebudowano małą scenę wewnątrz teatru i zainstalowano nowe nagłośnienie widowni.

Nie do poznania zmienił się również teren wokół BTD. Wśród zieleni powstała podświetlana fontanna w postaci płynącej rzeki, wokół kaplicy św. Gertrudy ustawiono kwietne klomby, a na placu przy teatrze ustawiono dwa rzędy kamiennych ław tworząc w ten sposób mały amfiteatr, gdzie latem odbywają się spektakle na świeżym powietrzu.

Szczególnego uroku dodaje fontanna w kształcie kuli ustawiona przed głównym wejściem do Teatru. W trakcie uroczystego otwarcia biegu organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego we współpracy z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym: Obraz regionu w kadrze. Ekspozycja obejmuje zwycięskie prace, stanowiące plon konkursu fotograficznego, a których tematem są inwestycje finansowane ze środków Regionalnego Programu w województwie zachodniopomorskim. Wystawa prezentowana będzie w foyer teatru do końca listopada.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego