NOCNA ŚCIEMA 2022 - 11 LAT - maraton, półmaraton, bieg - Koszalin

Data wpisu: 31 października 2016 r.
Ostatnie zmiany: 31 października 2016 r.
Autor: SFX


Pół tysiąca Rekordów Świata. Nocna Ściema.


Nocna Ściema 2016 znów z rekordami świata w maratonie i półmaratonie.

Wciąż staramy się czerpać z chwil odpoczynku po-organizacyjnego. Ufff... trochę pościemnialiśmy :).

Ciekawi jesteśmy jak Wam się podobało...

OPISZCIE SWOJE WRAŻENIA

Na metę łącznie wbiegło wbiegło niemal 950 osób. To prawie 20% więcej niż w poprzednim sezonie. Powalczyliście ponownie o rekordy świata, i zebrała się ich cała masa :).

PÓŁ TYSIĄCA Rekordów Świata!

Panie zaszalały :), a do granicy 2 godzin najbardziej zbliżyła się Ewa Huryń ze Szczecina (Polmotor Subaru Team) - 2h04'19"* - poprawiając swój najlepszy wynik z 2014 roku o ponad 6 minut i o ponad 10 minut rekord świata :). Szybciej od rekordu świata pobiegła również druga wśród kobiet Magda Witkiewicz z Białogardu uzyskując czas 2h12'33"*. Podium wypełniła Ania Koziarska z Elbląga.

W maratonie wśród Panów 9 osób złamało barierę dwóch godzin! Zwyciężył Andrzej Witek z Wrocławia, ustanawiając najlepszy wynik Nocnej Ściemy na poziomie 1 godziny 32 minut i 51 sekund*! Drugi na mecie pojawił się Dmitro Kononow z Ługańska (Ukraina), a na trzeciej pozycji Jacek Kwieciński z Wejherowa.

Trudy półmaratonu najlepiej w biegu zniosła Nikolina Szurgocińska z Gryfina pokonując dystans 21 kilometrów w imponującym czasie 26'19"*, druga Kamila Łagutko z Dałowa zakończyła bieg po 30'40"*, a trzecia Beata Pokrzywińska-Osior dobiegła 17 sekund później. Rekordy świata kobiet dla tego dystansu poprawiło aż 106 Pań!

Półmaraton mężczyzn najszybciej wybiegał Witalij Marynycz z Ostrowa Wielkopolskiego. Na mecie był już po 12 minutach i 26 sekundach. Drugi - Mateusz Witkowski z Koszalina (zwycięzca 2015) - wbiegł na metę po 13'50"*, a trzeci Bartek Osior z Wydmin ukończył "połówkę" 11 sekund później - 14'01"*. Rekordy Świata padły łupem 381 mężczyzn.

Łącznie rekordy świata ustanowiło 498 uczestników!

* czas ściemniony :)

Wolontariusze

W ilości siła, w jakości moc.

Około 150 osób zaangażowanych w Wolontariacie i dziesiątki osób z Policji, Straży Miejskiej oraz wsparcie Agencji Ochrony "Szabel"... to wszystko tworzy Nocną Ściemę od początku do samego końca!

Dziękujemy każdej osobie, która poświęciła choć kilka minut na wsparcie. Wkrótce zrealizujemy "Nocną Ściemę 2016 TORT-PARTY". Pilnujcie tej ważnej informacji.

Wyniki

Już ujrzały światło dzienne... i w maratonie i w półmaratonie.

Chłopaki z Inet Technology ogarnęli je bardzo efektywnie, weryfikując wiele wstępnych wątpliwości... w końcu to kilka kółek :). Teraz jeszcze chwila i będzie drużynówka.

Jeśli macie jakieś uwagi i wątpliwości - piszcie bezpośrednio na adres biuro@inetsport.pl

Co za rok?

Zaczynamy więc marsz do kolejnego szaleństwa - Nocna Ściema 2017 = siódmy gatunek.

Już dziś zapraszamy... przekażcie innym, że przyszłoroczny kalendarz w dniach 28-29 października będzie mało tolerancyjny dla leniuchów :). Kolejna zarwana noc i kolejne emocje zburzą Wasz typowy układ tygodnia!

500 rekordów świata. Nocna Ściema 2016.