NOCNA ŚCIEMA 2024 - 14. edycja - 13 LAT - maraton, półmaraton, bieg - Koszalin

Data wpisu: 9 listopadad 2019 r.
Ostatnie zmiany: 9 listopada 2019 r.
Autor: SFX


Dziękujemy Wam za Nocną Ściemę 2019


Podsumowanie Nocnej Ściemy 2019

Niesamowite przeżycia

Pył po Nocnej Ściemie 2019 jeszcze nie do końca opadł, gdyż wciąż żyjemy tym, co wydarzyło się w Koszalinie w ostatni weekend października. Dzięki Wam poczuliśmy, że warto tworzyć wydarzenia niezwykłe.

Wy... nasi uczestnicy... staliście się częścią kolejnego rozdziału, który zapisuje się w Biegowej Historii Polski. Po raz dziewiąty stanęliście na starcie biegu, w którym o osiągniętych tu wynikach może pomarzyć każdy biegacz na świecie.

Na metę wbiegło łącznie 741 osób. To niesamowite, że tak licznie można biegać w tak nietypowej, nocnej scenerii... u schyłku października.

Fantastyczne wspomnienia

Przez dziewięć kolejnych edycji Nocnej Ściemy pokazujemy Wam, że biegi mogą mieć swoją własną duszę. Niepowtarzalną atmosferą buduje się wiele pozytywnych emocji. Każdy z Was, uczestników, Wolontariuszy, sympatyków staje się nieodłącznym elementem sukcesu, na który składają się też setki innych, drobnych, lecz arcyważnych czynników.

Cieszymy się, że wraz z Wami możemy się rozwijać i każdego roku przenosić góry... prezentować Koszalin jako miejsce najpiękniejszego biegu na świecie. Każdy rozbłysk i huk sztucznych ogni na starcie dobitnie na to wskazuje.

Rekordy w zasięgu każdego z Was

Na trasie maratonu ponownie walka toczyła się o złamanie dwóch godzin. Choć najlepszy wynik na tym dystansie, ustanowiony w Wiedniu tuż przed Nocną Ściemą wynosi 1h59'40", to rekord świata wciąż zawiera "dwójkę" z przodu. W Koszalinie od 2011 roku za każdym razem jest inaczej.

W tegorocznych rezultatach pojawiły się cztery rekordowe wyniki na królewskim dystansie, a najlepszy z nich to jedynie 1h49'11", wykręcony przez Adriana Kępkę z Wiekowa - o kilkanaście minut lepiej niż oficjalny maratoński rekord świata. Zwyciężczynią wśród kobiet została po upływie 2h25'40" Magdalena Kończak ze Szczecinka.

Półmaraton zaowocował setkami niezwykłych wyników. Wynik lepszy od kobiecego rekordu świata (1h04'51") poprawiło 85 uczestniczek - zwyciężczynią, z czasem 27'31", została Urszula Kasztelan z Kretomina. Do tego aż 239. Panów przebiegło dystans szybciej od rekordu świata (poniżej 58'18"). Wśród nich najszybszym okazał się Mateusz Witkowski z Koszalina, który wbiegł na metę już po upływie 13 minut i 32 sekund od startu!

Ilu łącznie uczestników Nocnej Ściemy 2019 uzyskało wyniki lepsze od rekordów świata (w maratonie i półmaratonie)? Policzcie :).

Nasi Partnerzy to skarb

Nieodłącznym elementem pozwalającym nam na działanie są Partnerzy. Z wieloma znamy się już doskonale. Długotrwała współpraca nie tylko cementuje więzi, lecz zachęca do jeszcze większego poświęcenia.

Podziękowania kierujemy w szczególności do:

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Koszalin Centrum Pomorza, Pomorze Zachodnie, Politechnika Koszalińska, Totalizator Sportowy - LOTTO, DESLIGHT.pl, GIPO, DAJAR, Prywatna Praktyka Stomatologiczna M.S. Lenkiewicz, POLAR, Wydawnictwo Galaktyka, WC Serwis, Grupa Ratownictwa PCK w Koszalinie, Agencja Ochrony Szabel, Toyota Jankowscy, Europlant, Lech Free, Zenitbau, Centrum Kultury 105, Centrum Rekreacji Forma, Zarząd Dróg i Transportu, PGK w Koszalinie, MWiK w Koszalinie, Policja - Wydział Ruchu Drogowego w Koszalinie, Straż Miejska w Koszalinie, OSP Żydowo, OSP Wyszewo, OSP Strzekęcino, ZOS Koszalin.

Wolontariusze najmocniejszym ogniwem

Każda edycja Ściemy to wyzwanie, któremu mogą sprostać wyjątkowo liczni i zaangażowani Wolontariusze. Dziewiąta edycja pokazała, że jest masa osób, którym się chce, i które potrafią się w pełni zaangażować w jednym wspólnym celu, jakim jest Nocna Ściema.

Wspólnie tworzyliśmy grupę niemal 200 osób i byliśmy w doli i niedoli przez wiele kolejnych godzin. Nad wspólnym sukcesem czuwali wśród nas koordynatorzy, którzy poświęcili dodatkową energię na zaplanowanie pracy. To wszystko dało niezwykle spektakularny sukces. Tak trzymajmy!

Dziękujemy.

Nocna Ściema skuteczna w 100%

Warto też wspomnieć o mediach, do których trafiła po raz kolejny Nocna Ściema. Okazuje się, że z wielką chęcią i otwartymi ramionami witają nas zarówno na antenach lokalnych i regionalnych programów telewizji, audycji radiowych oraz w prasie... jesteśmy też stale obecni w mediach ogólnopolskich.

Nocna Ściema pojawiła się znów w programie Teleexpress w TVP 1 - rozgłaszając w całej Polsce wieści o niesamowitym biegu. Jesteśmy dumni!

Kolejne wyzwanie - 2020

Już teraz zapraszamy Was na 10. edycję... Nocną Ściemę 2020 - nazwaliśmy ją, z pełną świadomością, "ZŁOTĄ EDYCJĄ". Zrobimy to, co trzeba, by w pamięci tak została zapamiętana.

Szykujemy się bardzo aktywnie już teraz. Śledźcie bieżące informacje na naszych profilach społecznościowych - warto.

Podsumowanie Nocnej Ściemy 2019