NOCNA ŚCIEMA 2024 - 14. edycja - 13 LAT - maraton, półmaraton, bieg - Koszalin

Data wpisu: 7 sierpnia 2020 r.
Ostatnie zmiany: 7 sierpnia 2020 r.
Autor: SFX


Kiedy ruszą zapisy? Już wiemy!


Kiedy ruszą zapisy do Nocnej Ściemy 2020?

Mamy dobre wieści!

Ściemniacze, cieszy nas niezmiernie, że już wkrótce rozpoczniecie zapełniać nasze listy uczestników. Zdecydowaliśmy, że rejestracja do Nocnej Ściemy 2020 rozpocznie się w niedzielę, 9 sierpnia o godzinie 20:00. Złota Edycja ruszy więc zgodnie z planem, 25 października, punktualnie o 2:00 w nocy z soboty na niedzielę.

Pamiętajcie.

Ustawcie sobie zegarki i alarmy, by nie przegapić tej chwili i znaleźć się w górnej części naszej listy... gdyż od tego może zależeć Wasz udział w biegu realnym. Dodatkowo odbędzie się bieg wirtualny, który uzupełni naszą propozycję i sprawi, by Złota Edycja Nocnej Ściemy 2020 odbyła się bez względu na okoliczności.

Półmaraton w realu, maraton wirtualnie.

Decyzje podejmowaliśmy długo debatując i rozważając różne warianty. Nie było łatwo. Wiemy, że dla części z Was nie są to dobre wieści.

Zdecydowaliśmy, że Złota Edycja Nocnej Ściemy na ulicach Koszalina odbędzie się oficjalnie na jednym dystansie - półmaratonu.

Obecne ograniczenia i trudność w przewidywaniach, co wydarzy się w nadchodzących tygodniach, wpłynęła na kształt dotychczasowego Ściemniania. Jeszcze kilka dni temu bieg mógł zgromadzić jedynie 150 osób, a obecnie obowiązuje ograniczenie do 250 uczestników. Co będzie dalej? Zupełnie nie wiadomo. Wiemy, że taka ilość jest zdecydowanie zbyt mała, by zagwarantować udział wszystkim chętnym.

Rozwiązaniem będzie połączenie chęci do biegu i determinacji w biegu wirtualnym, który odbędzie się w tym samym czasie co bieg rzeczywisty i obejmie również dystans królewski - maraton. Techniczne rozwiązanie z jakiego skorzystamy - platforma Activy - pozwoli automatycznie zweryfikować i potwierdzić Wasz bieg na jednym z dystansów. Ważne, by bieg rozpocząć w czasie letnim, a zakończyć po nadejściu czasu zimowego - oczywiście pokonując odpowiednią odległość.

Szykujcie Karty Ściemniacza!

Jeśli posiadasz jedną z Kart Ściemniacza, możesz ruszyć do zapisów bez większych obaw... gdyż ta Karta da Tobie troszkę przewagi na listach uczestników. Gdy skorzystasz z zapisanego na niej unikalnego kodu w pierwszym terminie rejestracji - a więc do 15 sierpnia - gwarantujemy, że znajdziesz się w górnej części listy zgłoszonych.

Karty Ściemniacza będą działać do 31 sierpnia 2020 r. i do tego czasu muszą zostać wykorzystane... w innym razie wpadną w otchłań nicości :).