NOCNA ŚCIEMA 2020 - złota edycja - maraton, półmaraton, bieg - Koszalin

Jak Ściemniać Wirtualnie?

ZAPISZ SIĘ... przebiegnij samodzielnie maraton lub półmaraton

1. Ściągnij aplikację Activy ze sklepu Google Play lub Apple Store.

2. Zarejestruj konto.

3. Na ekranie wyboru konkursów znajdź “Nocna Ściema - Półmaraton” lub "Nocna Ściema - Maraton" i dołącz podając swój indywidualny kod przekazany emailem (kody będziemy wysyłać przed Nocną Ściemą 2020).

4. Dopiero po dołączeniu do konkursu w Aplikacji zarejestruj bieg z aplikacją.

5. Jeśli używasz Garmina, Polara lub Stravy, wejdź do ustawień i połącz konta, a Activy automatycznie zsynchronizuje Twoje przyszłe biegi. Ale tylko te od momentu połączenia kont!

6. Wystartuj w czasie letnim pomiędzy godziną 0:00 a 2:59 (25 października tuż po północy w noc z soboty na niedzielę).

7. Ukończ wybrany dystans w czasie zimowym nie wcześniej niż o 2:00 (3:00 czasu letniego).

Nocna Ściema 2020 Złota Edycja - bieg wirtualny

5 ZŁOTYCH ZASAD. PAMIĘTAJ!

1. Nie stosuj pauzy lub autopauzy (sprawdź ustawienia zegarka!). Bez pauzy pokonaj trasę obejmującą dystans rywalizacji. W innym przypadku Twój czas nie pojawi się w rankingu. To konieczne, aby odwzorować prawdziwy bieg, na którym nikt nie zatrzymuje stopera.

2. Dostosuj ustawienia telefonu, szczególnie dla Huawei, OnePlus, Samsung, Xiaomi. Jeśli tego nie zrobisz, telefon zwykle wyłączy aplikację i zapis po kilku minutach. To dotyczy wszystkich aplikacji sportowych wykorzystujących zapis z GPS. Sprawdź koniecznie bardziej szczegółową instrukcję, a więcej możesz dowiesz się też na dontkillmyapp.com.

3. Przebiegnij więcej niż 21.1 km lub 42.2 km, na przykład 21,3 km. Algorytm aplikacji sam wybierze Twój najszybszy czas na wybranym dystansie. Większy odcinek daje pewność, że wszystkie próbki są dobrej jakości i zostaną zaliczone.

4. Jakość zapisu zależy od urządzenia z GPS, a nie od aplikacji. Pamiętaj, że dokładność zapisu śladu trasy zależy w ok. 80% od kwestii sprzętowych, a nie aplikacji. Dokładność próbek lokalizacji może być niska w tańszych smartfonach, ale też przy słabszym sygnale GPS w gęstych zabudowaniach, lesie czy podczas zachmurzenia.

5. Pamiętaj by wybrać aktywność (Bieg) przed kliknięciem START. Tak jak w każdej innej aplikacji sportowej określ jaką aktywność wykonujesz przed startem zapisu. Możesz też połączyć Activy z Garminem i Polarem i zapisać bieg bez używania smartfona.

Potrzebuję pomocy...

W razie problemów technicznych, napisz do nas klikając ikonę pomocy w Aplikacji lub na contact@activy.pl