NOCNA ŚCIEMA 2024 - 14. edycja - 13 LAT - maraton, półmaraton, bieg - Koszalin

Relacje - Nocna Ściema 2014

1 Świetna zabawa na Nocnej Ściemie
[TOKIO'64]

Docelowa impreza 2014 roku już za nami. Do udziału w półmaratonie Nocna Ściema przygotowywaliśmy się ponad 4 miesiące. Efektem są trzy 4. miejsca, nowe rekordy życiowe oraz świetna zabawa i miłe wspomnienia, które przywieźliśmy z Koszalina (i Mielna). (...)

2 NARESZCIE!!!
[WitSik]

Jak biegać, to tylko wieczorem, albo nocą. Jeśli nocą, to tylko wtedy gdy następuje zmiana czasu. A jak zmiana czasu, to wiadomo ściemnianie. A jak ściemnianie, to w Koszalinie. (...)

3 Ponownie ściemniali
[ekoszalin.pl]

Setki biegaczy, świetne wyniki oraz gorąca atmosfera – tak można w skrócie opisać tegoroczną Nocną Ściemę, która oprócz rekordów stricte sportowych, była wyjątkowa pod każdym możliwym względem. (...)

4 Bydgoszczanin zwycięzcą "Nocnej Ściemy" w Koszalinie
[Polskie Radio PiK]

Zwycięzcą koszalińskiego maratonu organizowanego pod hasłem "Nocna Ściema", został Bartosz Kryske z Bydgoszczy, który minął linię mety biegu z czasem 1 godzina 45 minut i 56 sekund. (...)

5 Nocna Ściema Koszalin 2014 – Panie Ryszardzie tak trzymać!
[WAMA-SPORT]

Koszalińska Nocna Ściema, która zaistniała wśród biegów w 2011 roku i stała się w krótkim czasie imprezą znaną przez wielu w każdym zakątku naszego kraju.. Stała się pierwszym poważnym i profesjonalnym biegiem realizowanym nocą w środku miasta (...)

6 Nocna Ściema 2014
[szuraczka]

Ah, cóż to była za noc.. ;) Nie mogę się pozbyć uśmiechu z ust, ale to chyba dobrze... Przygotowania do startu, zgoła inne niż rok temu, rozpoczęły się już na początku tygodnia. Tym razem prawie wcale nie obejmowały biegania! (...)

7 Pościemniali przy zmianie czasu
[ligowiec.net]

Setki biegaczy stanęło na starcie tegorocznej Nocnej Ściemy, która odbyła się w Koszalinie. (...)

8 Nocna ściema na serio
[Gość Niedzielny]

Impreza sportowa "Nocna ściema" po raz pierwszy wystartowała w roku 2011. Chodzi w niej o dobrą zabawę, promocję sportu i zdrowego trybu życia. Nazwa wydarzenia sugeruje również pewien aspekt humorystyczny. (...)

9 Koszalińska Nocna Ściema: Nocne bieganie i rekordy
[GK24.pl]

Półmaraton w kwadrans? To możliwe! Ale tylko podczas Nocnej Ściemy. Jej uczestnicy pobiegli nocą, gdy zmienił się czas. Ich wyniki były o godzinę lepsze! (...)

10 Półmaraton Nocna Ściema 2014
[kolobrzegbiega.pl]

26 października 2014 roku w Koszalinie odbyła się 4 Nocna Ściema. Bieg na dystansie półmaratonu ukończyło 585 biegaczy w tym 151 kobiet. (...)

11 Jak poprawić wynik o godzinę...?
[Nowy Kurier Płoński]

Jan Opałka na Nocnej Ściemie, Marek Dzięgielewski, Piotr Wentykier i Paweł Orzechowski na Praskiej Dysze, Anna Chyczewska, Emilia Suchodolska oraz Konrad Gąsiorowski na Biegu Niepodległości - reprezentanci Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego znów ruszyli na trasę. (...)

12 Nocna ściema - relacja
[Hanna Sypniewska]

W takim biegu każdy powinien pobiec choć raz. Bieg nocą, ale nocą szczególną. Nocą zmiany czasu z letniego na zimowy. W trakcie cofany jest czas o godzinę, dzięki czemu wszyscy, jak jeden mąż i jedna żona wyjeżdżają z Koszalina z życióweczkami. (...)

13 Nasze medale na "Nocna Ściema 2014"
[Joanna Dybowska]

Na szyjach maratończyków koszalińskiej "Nocnej Ściemy", podobnie jak w roku ubiegłym, zawisły medale przygotowane w pracowni ceramiki naszej szkoły. (...)

14 Pierwsza gala organizacji pozarządowych
[Prestiż - magazyn koszaliński]

W rozstrzygniętym po raz pierwszy konkursie dla koszalińskich organizacji pozarządowych najwyżej ocenione zostały działania Stowarzyszenia SFX, którego sztandarowym przedsięwzięciem jest Nocna Ściema, czyli wielka doroczna impreza biegowa (o tegorocznej piszemy odrębnie). (...)

15 Nocne bieganie w coraz większym gronie
[Prestiż - magazyn koszaliński]

Po raz czwarty biegacze z całej Polski spotkali się w Koszalinie, by wziąć udział w „Nocnej Ściemie”, która już na dobre wpisała się w kalendarz Znajważniejszych krajowych imprez biegowych. (...)

Relacje - Nocna Ściema 2013

1 Ola W. i jej przygoda z Nocną Ściemą
[Ola W.]

Za mną 12 tygodni przygotować do Półmaratonu Nocnej Ściemy. Decyzje o tym, że wezmę w nim udział została podjęta już na zeszłorocznej Ściemie, gdy wręczałam biegaczom kawę. (...)

2 Pościemniajmy trochę
[Tomasz]

Dawno, dawno temu, gdy lato dopiero się zaczynało, a kajaki niosły nas po Pilicy z prądem, pod prąd a nawet w głąb, Asia, z pewną taką nieśmiałością, rzuciła propozycję. -Słuchaj, pod koniec października w Koszalinie będzie tak fajna impreza. (...)

3 Nocna Ściema, czyli koszaliński sposób na rekord
[Anna Pawłowska-Pojawa]

Czy w Polsce są warunki na rekord świata w maratonie? Ależ oczywiście. Wszystko bowiem jest kwestią ludzkiego umysłu i pracy. Nie tylko tej treningowej. Także – kreatywnej. I dlatego minionego weekendu w Polsce padły rekordy świata. (...)

4 III Nocna Ściema – tym razem bez ściemy (relacja)
[Irek Kociołek]

Do Koszalina dotarliśmy szybko i bezproblemowo. Zadziwiająco szybko i bezproblemowo. Cóż, bywa i tak. Po drodze minęliśmy knajpę gdzie jedliśmy rok temu (a ja również dwa lata temu). Wspomnienie przyjemne, ale tym razem nie kusiłem losu. (...)

5 northside na Nocnej Ściemie
[northside]

Nocna Ściema 26/27.11.2013 to rewelacyjny pomysł z Koszalina, wymyślona przez SFX Michała Bielińskiego. Pomysł z punktu marketingowego to strzał w dziesiątkę. Można poprawić swój rekord o całą godzinę. Mój runkeeper mierzący czas i odległość po prostu zwariował. (...)

6 Netto czy brutto? - Oto jest pytanie!
[Troll]

Wpierw wytłumaczenie: czym jest czas netto/brutto prezentowany w wynikach niektórych biegów? Czas brutto jest czasem "od strzału" do czasu przebiegnięcia przez metę. Czas netto zaczyna się liczyć od czasu przebiegnięcia przez linię startu każdego zawodnika. (...)

7 Panie Prezesie! Melduję wykonanie zadania!
[Dorota W-B]

Kiedy zakładałam tego bloga, miałam na koncie dwa medale (Bieg Sylwestrowy i Bieg Urodzinowy Gdyni) oraz pięć "występów" w Kłosie. Myślami wybiegałam w przyszłość i nieśmiało marzyłam sobie, że pod koniec października rozprawię się z półmaratonem na Nocnej Ściemie. (...)

8 "Too hot to be a housewife"
[Kate Blejch]

Gdy ciało łączy się z umysłem... To proste. Najpierw musisz zapomnieć. Zapomnieć o wszystkim co słyszałeś. O nieudanych próbach, o trudach, o omdleniach, o śmierci. O tym ile to kilometrów. O tym, że będzie bolało i że mało komu się udaje. (...)

9 Najgorętsza noc roku
[Jacek Wezgraj]

Znowu się nie udało. Dokładnie z tych samych powodów co niespełna 3 tygodnie wcześniej zmuszony byłem zejść z trasy maratonu. Ale nie o tym dzisiaj – ileż można marudzić ;) Wiem, że się uda, za 3, 4 albo 7 razem lecz w końcu tego dokonam. (...)

10 ALE ŚCIEMA!
[Witold Sikorski]

Po przebiegnięciu ok. 12 kilometrów czas cofa się o godzinę (z 3-ej na 2-gą) – na tym polega urok! W tym roku z Naszego Klubu udział wzięli: Grażyna Sikorska (półmaraton) i Witold Sikorski (maraton). (...)

11 III Nocna Ściema, czyli jest 2 w nocy, a więc... biegamy, nie śpimy!
[Dariusz Lulewicz]

III Nocna półściema w Koszalinie, czyli bieganie w momencie, gdy... przestawiamy czas z letniego na zimowy – stąd, gdy godzinowo odejmiemy z wyniku 1 godzinę, mamy na pewno zapewniony rekord świata w półmaratonie ;). Ja już takowy jednak miałem, bo w Koszalinie już raz ściemniałem (...)

12 "Nocna Ściema" - Maraton
[djszuli]

Ehh dawno mnie tu nie było, obiecuję poprawę...raz na miesiąc starczy ?;p Dlaczego bieg w którym startuje nazywa się "Nocna Ściema"? Nocna, bo zaczyna się oczywiście w nocy, a Ściema dlatego, iż zaczyna się w czasie letnim, a kończy w zimowym. (...)

13 Nocna ściema bez ściemy
[Mariusz Kowalewski]

Noc z 26/27 października, to przez 3 lata kojarzona jest z imprezą o nazwie Nocna Ściema, która odbywa się zawsze wtedy, gdy nasze zegarki są przesunięte o godzinę do tyłu. To właśnie wtedy pobijamy nasze wyniki i zamiast np maraton robimy w normalnym czasie w 3h 22m 12s, to tak na prawdę robimy go w 2h 22m 12s :). (...)

14 III Nocna Ściema czyli życiówki nocą :-)
[Marek Stepowicz]

Wśród setek biegów ulicznych w Polsce, niektóre wyróżniają się tym, że towarzyszy im pewna wartość dodana sprawiająca, że mają "to coś", czego nie można znaleźć gdzie indziej. Pomysłem na koszalińską Nocną Ściemę jest wykorzystanie zmiany czasu z letniego na zimowy. (...)

15 Nocna Ściema Agnieszki Jankowskiej.
[Agnieszka Jankowska]

Przygoda z Nocną Ściemą zaczęła się jeszcze rok temu, gdy kuzyn mojego męża z marszu postanowiła przebiec, i przebieg. Z tym „z marszu” to przesadziłam, ale faktem jest, że zaczął biegać niespodziewanie i w zasadzie po to by przebiec Nocną Ściemę. (...)

16 Nocna ściema
[Czarek Martyniuk]

Noc wykreślona z życiorysu, pięć godzin stałem na bieżni stadionu w Koszalinie, kibicowałem i fotografowałem. Warto było, bo po raz pierwszy oglądałem bieg maratoński oczami kibica. Wygląda to inaczej, niż z trasy. (...)

17 Mój debiut w Maratonie
[Marcin Starszak]

Spełniło się moje marzenie. Teraz, gdy od maratonu minęły już dwa tygodnie mogę na spokojnie opisać po co w ogóle biegłem w maratonie i jak mi się podobało. Od czego zacząć? Najlepiej od początku. Przebiegnięcie maratonu to było moje marzenie odkąd tylko sięgam pamięcią. (...)

18 Nocna Ściema 2013 zaropiałymi oczami nocnego biegacza
[Olgierd Wąsowicz]

Zacznijmy od tego, że Koszalina zwyczajnie nienawidzę. Miasto takie sobie, raczej brzydkie niż ładne. Położenie nienadzwyczajne, ani toto nad morzem, ani w górach. Daleko zewsząd. Nigdy po drodze. I nie mają drużyny futbolu amerykańskiego. Na domiar złego muszę tam czasem pojechać odwiedzić ojca. (...)

19 Nocna Ściema 2013 zaropiałymi oczami nocnego biegacza
[Łukasz Kielczyk]

Jest w Koszalinie taki bieg na dystansie maratonu i półmaratonu pod nazwą „Nocna Ściema". Dlaczego nocna? Dlatego, że biega się w nocy, start jest o 2:00. Szaleństwo? Nie, raczej sposób na pobicie rekordu świata! Światowa czołówka długo będzie drapać się w głowę widząc wyniki z „Nocnej Ściemy". No właśnie, ściemy. (...)

20 Nocne ściemnianie Stargardzian w Koszalinie
[Joanna Kostrzewa]

To już trzecia edycja nocnej imprezy biegowej. W tym bardzo ciekawym projekcie zainicjowanym przez Michała Bielińskiego w 2011 r. Stargardzianie biorą udział od samego początku. W tym roku z SZWLA na dystansie maratońskim biegł Tomek Grabowicz, a półmaraton obstawiła silna ekipa w składzie: Anita i Jacek Buko, Eliza Marcinkowska, Joanna Kostrzewa. (...)

Relacje - Nocna Ściema 2012

Jak Karolina ściemniała (STOPA Słupsk)

Nocne ściemnianie
Wyruszyliśmy z Marcinem – sympatykiem STOPY w sobotę o 21.00 ze Słupska . Około 22 byliśmy w Koszalinie (...)

Relacja Joanny Kostrzewy

(...) Rodzi mi się w głowie masa pytań:
- czy nie padnę do drugiej w nocy? (...)
- o której zjeść ostatni posiłek przed biegiem? (...)
- czy w nocy będzie przymrozek? (...)
- i najważniejsze: CZY SIĘ PO CIEMKU NIE ZGUBIĘ?!? (...)

Klayman89's Blog

O braku czasu, zupie cebulowej, dzieciach biegających w Etiopii i mistrzach drugiego planu – Nocna Ściema 2012

Relacja Artura Bednarka

"We are what we repeatedly do. Excellence then, is not an act, but a habit" ~ Arystoteles
"Nocna Ściema" - Koszalin (21,097km)

Relacja Aliny Twarowskiej

Relacja Kamila Wojtalika

Relacja i minireportaż Bartosza Orłowskiego

Relacje - Nocna Ściema 2011

DZIKI - Wasz pacemaker na Ściemnione 3 godziny

Klayman89's Blog

Bezimienni - 1. Nocna Ściema

12tri.pl - 1. bieg po nocnych ulicach Koszalina

4run.pl - relacja Wojtka Krajewskiego