NOCNA ŚCIEMA 2023 - 13. edycja - 12 LAT - maraton, półmaraton, bieg - Koszalin

Wolontariat

FORMULARZ DLA WOLONTARIUSZA

Dołącz do nas na Facebooku

UROCZYSTE SPOTKANIA PODSUMOWUJĄCE (FOTO)

12 listopada 2013 r.
25 listopada 2014 r.
10 listopada 2015 r.
20 grudnia 2016 r.
21 listopada 2017 r.
22 listopada 2018 r.
21 listopada 2019 r.

BYĆ WOLONTARIUSZEM ?

Weź udział w tworzeniu fantastycznej imprezy sportowej. Spędź swój czas w sposób szczególny podczas jednego z najbardziej charakterystycznych biegów w Polsce. Zobacz, jak wygląda organizacja "od środka".

Twoje zaangażowanie i udział w wolontariacie Nocnej Ściemy to:

- aktywny udział w realizacji dużej imprezy sportowej
- praca w zespole osób, które poświęcają swój czas temu samemu celowi
- promocja wolontariatu i aktywności społecznej
- promocja zdrowego stylu życia
- poznawanie nowych ludzi w przyjaznej atmosferze

W ramach Twojego zaangażowania możesz liczyć na:

- dodatkowe punkty za wolontariat
- dyplom z podziękowaniami
- ubezpieczenie na czas imprezy

Organizacja biegu takiego jak Nocna Ściema jest bardzo złożona i w dużej mierze zależna od Wolontariuszy, którzy są niezbędni w wielu istotnych miejscach imprezy. Funkcje obejmowane przez chętnych do wspólnego działania są zróżnicowane – od podawania wody biegnącym, przez nadzorowanie depozytów, biura zawodów, trasy biegu do wydawania medali na mecie. Zadań jest oczywiście zdecydowanie więcej, a zaangażowanie Wolontariuszy jest szczególnie doceniane przez uczestników takich imprez jak nasza.

Działania Wolontariuszy, w zależności od wybranej ich roli i miejsca oraz sposobu wspierania, są realizowane przez większość czasu nocą. Biuro zawodów otwieramy bowiem już o godzinie 16:00 w sobotę, a cała impreza trwa do poranka w niedzielę.

Planujemy realizację wspólnych spotkań z Wolontariuszami, podczas których przedstawione zostaną zadania i funkcje pełnione podczas imprezy, a osoby w nich uczestniczące dowiedzą się w jaki sposób je wykonywać.

Na całym świecie ludzie angażują się w tworzenie największych imprez sportowych.
W Koszalinie też może tak być!

Wolontariat sportowy to jedna z najprostszych, najskuteczniejszych i najfajniejszych możliwości uczestniczenia w imprezach sportowych. Igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata czy Europy, ale także zwykłe zawody oparte są właśnie o pracę Wolontariuszy.

Dzięki wolontariatowi sportowemu możesz uczestniczyć wydarzeniach sportowych, choć w innej roli - dużo bardziej odpowiedzialnej. To ty teraz jesteś organizatorem, który ma zadbać, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, a goście, uczestnicy i kibice byli w stu procentach zadowoleni.

Nasze stowarzyszenie Sport, rekreacja i wolontariat „SFX” zajmuje się realizacją wielu imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie Koszalina i okolic.
Angażujemy się nie tylko w nasze pomysły, wspierając często inicjatywy innych organizacji i instytucji. W ramach naszych możliwości staramy się również pozyskiwać sponsorów do wspierania różnych akcji charytatywnych. W ten sposób udało nam się wesprzeć finansowo m.in. Stowarzyszenie Terapeutów zajmujące się osobami z autyzmem czy też Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Jeśli przekonaliśmy Ciebie do udziału we wspólnej przygodzie, zapraszamy do kontaktu z nami i kierowanie zapytań na adres mailowy: